Close

עדכונים...עדכונים...עדכונים...עדכונים...

SAVE THE DATE

הכנס הקרוב של החברה יתקיים ב-18 יוני, 2018

בקמפוס בילינסון, מרכז רפואי רבין

ההשתתפות ללא תשלום

לפרטים לחצו כאן >>>

___________________________________

 

 ISRAGEM שמחה להודיע על שינוי שמה

ל"החברה הישראלית לרפואה מודעת מין ומגדר"

לפרטים נוספים לחצו כאן >>>

 ___________________________________

 

חדש....חדש...חדש...

 

מעתה ניתן לשלם דמי חבר גם בכרטיס אשראי

 

לפירוט אופני התשלום אנא לחצו כאן

 

הצטרפו אלינו לחברה תוססת ופורצת דרך...

חדשות

עצור

החברה הישראלית לרפואה מודעת מין ומגדר (ISRAGEM)

חברים יקרים,

 

ברוכים הבאים לאתר של ISRAGEM, החברה הישראלית לרפואה מודעת מין ומגדר (לשעבר החברה הישראלית לרפואה מגדרית). האתר מיועד לרופאים, מדענים, אנשי מקצוע מתחומים פארא-רפואיים וכל אדם המעוניין ברפואה המגדרית.

 

רפואה מודעת מין ומגדר הינה מדע חדש המיועד לפתח כלים שונים לאבחנה וטיפול בגברים ונשים ומבוסס על ההבנה שהתפקוד של כל מערכות הגוף מושפע מהמין והמגדר של האדם. העובדה שעדיין רוב המחקר על פיזיולוגיה ופתופיזיולוגיה וכן מחקר פרמקולוגי מתבצע על גברים ולא על נשים דורש שינוי פרדיגמות, העמקה מחקרית ובניית מסגרות ארגוניות.

 

במוסדות אקדמיים רבים מהמובילים בעולם נוסדו מרכזים לרפואה מודעת מין ומגדר והנושא נלמד היום בבתי ספר לרפואה רבים, כולל באוניברסיטת תל אביב.

 

ISRAGEM נוסדה לפני כ 9 שנים ונחשבת כיום בין החברות המובילות בעולם. ISRAGEM כוללת היום כ 130 חברים מ 16 דיסציפלינות מ-11 בתי חולים ואוניברסיטאות. ארחנו את הכנס הבינלאומי ב 2010 בתל אביב והשתתפנו בארגון הכנסים הבינלאומיים ב 2012 ו 2015 בבולטימור, ארה"ב, ובברלין. ב 2017 היינו שותפים בארגון הכנס הבינלאומי ה 8, ב Sendai, יפן.

 

ארגנו  עד היום שישה כנסים ארציים בתחומים שונים של הרפואה המגדרית (קרדיולוגיה, תזונה, שימוש בתרופות, היבטים מגדריים בפסיכיאטריה, היבטים מגדריים של כאב והיבטים מגדריים של השמנה).

  

אנחנו מלמדים רפואה מודעת מין ומגדר באוניברסיטת תל אביב, וקיימנו קורס בלימודי המשך של שני סמסטרים עם הענות רבה. כמו כן קיימנו קורס בן שנה ברפואה מגדרית שניתן לעובדי המרכז הרפואי רבין, בי"ח שניידר לילדים והמרכז לבריאות הנפש גהה. ב 2017 הוקם באוניברסיטת תל אביב תחום לרפואה מגדרית והנושא ייכלל בתוכנית הלימודים הכללית. גם האוניברסיטה בגליל החלה לכלול את הרפואה המגדרית בתוכנית הלימודים. בהחלט ניתן לומר כי העלנו את הנושא "על המפה" בישראל. התפתחות זו היא חשובה ביותר היות ובכך אנחנו מצטרפים למוסדות אקדמיים מובילים בעולם שמעמידים את הרפואה המגדרית במרכז ההוראה לסטודנטים.

 

הכנס הארצי השנתי האחרון התקיים ב 14 נובמבר 2016 והיה הצלחה גדולה! בכנס שהוקדש ל"היבטים מגדריים של השמנה" נכחו כ-200 משתתפות ומשתתפים. צפו בהרצאות המלאות מן הכנס בערוץ ה-YouTube של החברה. הכנס הקרוב מתוכנן ל-18 ביוני 2018 ונושאו: "השעון הביולוגי בהיבט של מין ומגדר". נדון בנושאים כמו: שינה, בגרות, גיל המעבר ועוד.

 

אני שמח להודיע על היווסדותה של מערכת המקשרת בין חוקרים.ות, המציעים.ות פרויקטים מחקריים ברפואה מודעת מין ומגדר, וסטודנטים.יות ומתמחים.ות המעונינים במחקר כזה. לדף הקשר הארצי לחצו כאן >>>

 

הסתיימה סדרת הרצאות הדקאן לשנת 2017 בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. ההרצאות היו הצלחה גדולה וכולן הועלו לערוץ ה-YouTube שלנו. לצפיה לחצו כאן >>>

 

זו הזדמנות להודיע בשמחה רבה על ייסודה של קבוצת ענין של המשמרת הצעירה המורכבת בעיקר מסטודנטיות וסטודנטים לרפואה מכל הפקולטות בארץ אך גם ממקצועות אחרים.

 

דף הפייסבוק שלנו עבר "מתיחת פנים" רצינית ואנו עומדים על למעלה מ-2,800 עוקבים. נשמח שתצטרפו גם אתם. עשו לנו לייק ותהנו מהתוכן העשיר!

 

אני מזמין את כל מי שהוא בעל ענין באבחון וטיפול בגברים ונשים להצטרף לחברה ולחברי החברה שלא עשו זאת לחדש את חברותם.

 

נמשיך באמצעות האתר שלנו להדק את הקשר בינינו, לידע אתכם על התפתחויות מעניינות, על כנסים ועל פעילות מחקרית.
 
נשמח לקבל את הערותיכם.


 

בברכה,


 

פרופ'  מרק גלזרמן
יו"ר ISRAGEM

האתר מעודכן נכון לתאריך:  04/06/2018 7:36:16 PM
עבור לתוכן העמוד